WYJĄTKOWE ZAJĘCIA Z CYFROWEGO RYSUNKU MANGI!

Zajęcia w ramach "Szkoły Mangi" nawiązują do digital paintingu czyli inaczej malarstwa cyfrowego. Jest to technika cyfrowa, która daje możliwość tworzenia obrazów za pomocą tabletu graficznego w specjalnie do tego przeznaczonym programie. Bardzo szybko rozwijająca się technika jest bardzo często wykorzystywana jest min. ilustracjach konceptualnych, grach komputerowych, animacji czy właśnie przy tworzeniu anime lub mani.


ZAJĘCIA Z RYSOWANIA MANGI

Zajęcia prowadzone są zarówno dla osób początkujących jak i dla średnio-zaawansowanych. Przeprowadzane są jednoosobowo, dzięki temu zapewniamy indywidualne podejście do każdego ucznia. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Zajęcia odbywają się w Studiu Graficznym Epigrafika, ul. Złota 12A w Opolu od poniedziałku do soboty w godzinach:
Poniedziałek-piątek: 17:00-20:00
Sobota: 10:00-20:00

Istnieje też możliwość wybrania godzin wcześniejszych - proszę o kontakt, a postaramy się coś zdziałać.

CENA
Godzina zajęć odbywających się w Studiu kosztuje jedynie 40 zł! Istnieje możliwość zapisania się na zajęcia w pełnym wymiarze godzinowym, lub połowicznym (np. 1,5 h czy 2,5 h).

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Zapisać można się na trzy różne sposoby:
Telefonicznie: +48 668-109-239
Mailowo: studio.epigrafika@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/StudioGraficzneEpigrafika


DLA KOGO SĄ TO ZAJĘCIA?

Zajęcia te są przeznaczone dla osób, które chcą poznać świat mangi. Może to jest ich pasja? A może dopiero wchodzą w ten światek? Staramy się nie narzucać stylu, prowadzimy każdego ucznia tak, by nauczył się tworzyć prace we własnym i niepowtarzalnym stylu.

Każdemu uczestnikowi zapewniamy na czas trwania zajęć sprzęt - komputer, tablet graficzny jak i specjalny program przeznaczony do malarstwa cyfrowego - Corel Painter Essentials 7. Ilość zajęć jak i ich przebieg ustalany jest indywidualnie w zależności od umiejętności i zakresu nauki.
W czasie zajęć uczestnik:

  • Nauczy się korzystania z tabletu graficznego jak i obsługi programu do malarstwa cyfrowego.
  • Istnieje możliwość wyboru narzędzia: tworzenie rysunkowe (raster) lub wektorowe.
  • Pozna zasady budowania przestrzeni i światła.
  • Nauczy się dobierania i zestawiania kolorów.
  • Pozna podstawy anatomii - szczególnie pomocne jest to przy tworzeniu mangi.
  • Uczestnik może również nauczyć się jak przemieniać swoje odręczne szkice rysunkowe w cyfrowe dzieła sztuki.

Nikomu nie narzucamy stylu i tematów w jakich ma tworzyć. Zapewniamy fachową pomoc i wsparcie w czasie zajęć. Zawsze chętnie doradzimy i udzielimy korekty. Podpowiemy gdzie najlepiej jest szukać inspiracji do tworzenia.


Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie JA2.png

KTO POPROWADZI ZAJĘCIA?

Kurs będzie prowadzony przez Patrycję Szczerbaniewicz, absolwentkę kierunku GRAFIKA (specjalizacja grafika użytkowa) na Instytucie Sztuk Pięknych AJD w Częstochowie. Grafiką cyfrową zajmuje się od ponad 10 lat, za swoje prace otrzymała wiele wyróżnień i nagród. Przez lata wykreowała swój własny, rozpoznawalny styl zarówno w projektowaniu jak i grafice cyfrowej. W swoich pracach lubi łączyć techniki tradycyjne z tymi typowo cyfrowymi. Od wielu lat fascynuje się Japonią - kulturą, historią, językiem, muzyką jak i oczywiście mangą oraz anime. Podczas podróży do Japonii miała okazję poznać wszystko od podszewki.