CZYM JEST PHOTOMANIPULATION?

Photomanipulation inaczej fotomanipulacja, jest techniką cyfrową, która bardzo często mylona jest z fotomontażem. Łączy ona w sobie zarówno elementy będące zdjęciami jak i zabiegi z udziałem malarstwa cyfrowego. Występująca w nazwie manipulacja zdjęciami polega na pomysłowym i umiejętnym łączeniu różnych zdjęć w bardzo dokładny i realistyczny sposób. Fotomanipulacja często używana jest w projektach okładek płyt muzycznych, plakatach, opracowaniach graficznych książek, jak i na nadrukach T-shirtów. 


KURS PHOTOMANIPULATION

Kursy prowadzone są zarówno dla osób początkujących jak i dla średnio-zaawansowanych. Zajęcia są jednoosobowe, dzięki temu zapewniamy indywidualne podejście do każdego ucznia. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Kursy odbywają się w Studiu Graficznym Epigrafika, ul. Złota 12A w Opolu.

ZAJĘCIA W STUDIU
Godzina zajęć odbywających się w Studiu kosztuje jedynie 40 zł!

Proponowane ilości godzin:
Kurs dla początkujących: 40h
Kurs dla średnio-zaawansowanych: 30h


DLA KOGO JEST TEN KURS?

Kurs ten przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać i nauczyć się nowoczesnych technik grafiki cyfrowej. Wykreować tym samym swój własny i niepowtarzalny styl.

Każdemu uczestnikowi zapewniamy na czas trwania zajęć sprzęt - komputer, tablet graficzny jak i specjalny program przeznaczony do fotomanipulacji - Corel PaintShop Pro 2021 ULTIMATE. Ilość zajęć jak i ich przebieg ustalany jest indywidualnie w zależności od umiejętności i zakresu nauki.
W czasie zajęć uczestnik:

  • Nauczy się korzystania z tabletu graficznego jak i obsługi programu do fotomanipulacji.
  • Będzie mieć możliwość zdecydowania o stylu w jakim chciałby podążać.
  • Pozna zasady budowania przestrzeni i światła.
  • Nauczy się dobierania i zestawiania kolorów
  • Pozna zasady zachowania poprawnej anatomii.
  • Uczestnik może również nauczyć się: jak zaprojektować nadruk na koszulkę lub kubek, zaprojektować okładkę płyty muzycznej bądź książki, stworzyć ilustrację, pocztówkę albo plakat.

Nikomu nie narzucamy stylu i tematów w jakich ma tworzyć. Zapewniamy fachową pomoc i wsparcie w czasie zajęć. Zawsze chętnie doradzimy i udzielimy korekty. Podpowiemy gdzie najlepiej jest szukać inspiracji do tworzenia.


KTO POPROWADZI KURS?

Kurs będzie prowadzony przez Patrycję Szczerbaniewicz, absolwentkę kierunku GRAFIKA (specjalizacja grafika użytkowa) na Instytucie Sztuk Pięknych AJD w Częstochowie. Grafiką cyfrową zajmuje się od 10 lat, za swoje prace otrzymała wiele wyróżnień i nagród. Przez lata wykreowała swój własny, rozpoznawalny styl zarówno w projektowaniu jak i grafice cyfrowej. W swoich pracach lubi łączyć techniki tradycyjne z tymi typowo cyfrowymi.


WYBRANE PRACE

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress