CZYM JEST GRAFIKA PROJEKTOWA?

Grafika projektowa jest dziedziną grafiki, znaną również jako szeroko pojęta grafika użytkowa. W skład grafiki użytkowej wchodzą projekty min. plakatów, książek, ilustracji, identyfikacji wizualnych, gazet, reklam, wizualizacji, szablonów stron internetowych. Nie można mylić grafiki użytkowej z grafiką komputerową, która ze sztuką poza nazwą, ma niewiele wspólnego.


KURS GRAFIKI PROJEKTOWEJ

Kursy prowadzone są zarówno dla osób początkujących jak i dla średnio-zaawansowanych. Zajęcia są jednoosobowe, dzięki temu zapewniamy indywidualne podejście do każdego ucznia. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Kursy odbywają się w Studiu Graficznym Epigrafika, ul. Złota 12A w Opolu.

ZAJĘCIA W STUDIU
Godzina zajęć odbywających się w Studiu kosztuje jedynie 40 zł!

Proponowane ilości godzin:
Kurs dla początkujących: 40h
Kurs dla średnio-zaawansowanych: 30h


DLA KOGO JEST TEN KURS?

Kurs ten przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać i nauczyć się zasad projektowania graficznego. Wykreować tym samym swój własny i niepowtarzalny styl.

Każdemu uczestnikowi zapewniamy na czas trwania zajęć sprzęt - komputer, tablet graficzny jak i programy do tworzenia grafiki użytkowej - Corel Draw 2020, Corel PaintShop Pro 2021 ULTIMATE oraz Corel Painter 2021. Ilość zajęć jak i ich przebieg ustalany jest indywidualnie w zależności od umiejętności i zakresu nauki.
W czasie zajęć uczestnik:

  • Nauczy się korzystania z tabletu graficznego jak i obsługi programów przeznaczonych do tworzenia grafiki użytkowej.
  • Nauczy się grafiki rastrowej, cyfrowej i wektorowej.
  • Pozna zasady projektowania: dobierania fontów, kolorów, tworzenia poprawnych kompozycji, przygotowania pliku do druku.
  • Nauczy się projektowania min. znaków graficznych (grafika wektorowa), opraw graficznych książek i czasopism, plakatów.
  • Tworzenia projektów ze skanów nietypowych przedmiotów, własnych szkiców, tworzenia collage.
  • W ramach zajęć istnieje również możliwość: wykonania księgi znaku (identyfikacja wizualna), pełnej oprawy graficznej wybranej książki, layoutu strony internetowej, plakatu filmowego, teatralnego lub społecznego. 

Nikomu nie narzucamy stylu i tematów w jakich ma tworzyć. Zapewniamy fachową pomoc i wsparcie w czasie zajęć. Zawsze chętnie doradzimy i udzielimy korekty. Podpowiemy gdzie najlepiej jest szukać inspiracji do tworzenia.


KTO POPROWADZI KURS?

Kurs będzie prowadzony przez Patrycję Szczerbaniewicz, absolwentkę kierunku GRAFIKA (specjalizacja grafika użytkowa) na Instytucie Sztuk Pięknych AJD w Częstochowie. Grafiką cyfrową zajmuje się od 10 lat, za swoje prace otrzymała wiele wyróżnień i nagród. Przez lata wykreowała swój własny, rozpoznawalny styl zarówno w projektowaniu jak i grafice cyfrowej. W swoich pracach lubi łączyć techniki tradycyjne z tymi typowo cyfrowymi.


WYBRANE PRACE

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress