CZYM JEST PIXEL ART?

Pixel Art jest techniką cyfrową mającą swoje początki już w pierwszych grach komputerowych i konsolach do gier. Cała magia pixel artu polega na stworzeniu niesamowitych obrazów piksel po pikselku używając przy tym niewielkiej ilości kolorów. Jest to bardzo pracochłonna praca, ale efekty są tego warte. Pixel Art stosuje się w animacjach, grach, aplikacjach mobilnych i ikonach - głownie tych w których ograniczeniem jest ilość kolorów i niewielki rozmiar. 


KURS PIXEL ART

Kursy prowadzone są zarówno dla osób początkujących jak i dla średnio-zaawansowanych. Zajęcia są jednoosobowe, dzięki temu zapewniamy indywidualne podejście do każdego ucznia. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Kursy odbywają się w Studiu Graficznym Epigrafika, ul. Złota 12A w Opolu.

ZAJĘCIA W STUDIU
Godzina zajęć odbywających się w Studiu kosztuje jedynie 40 zł!

Proponowane ilości godzin:
Kurs dla początkujących: 40h
Kurs dla średnio-zaawansowanych: 30h


DLA KOGO JEST TEN KURS?

Kurs ten przeznaczony jest dla osób, które chcą poznać i nauczyć się nowoczesnych technik grafiki cyfrowej. Wykreować tym samym swój własny i niepowtarzalny styl.

Każdemu uczestnikowi zapewniamy na czas trwania zajęć sprzęt - komputer, tablet graficzny jak i program umożliwiający tworzenie pixel artu - Corel PaintShop Pro 2021 ULTIMATE. Ilość zajęć jak i ich przebieg ustalany jest indywidualnie w zależności od umiejętności i zakresu nauki.
W czasie zajęć uczestnik:

  • Nauczy się korzystania z tabletu graficznego jak i obsługi programu do pixel artu.
  • Będzie mieć możliwość zdecydowania o stylu w jakim chciałby podążać.
  • Pozna zasady budowania przestrzeni i światła.
  • Nauczy się dobierania i zestawiania ze sobą niewielkiej ilości kolorów.
  • Uczestnik może również nauczyć się jak stworzyć realistyczny pixel art.
  • W ramach zajęć istnieje również możliwość: stworzenia projektu nadruku na koszulkęgrafiki konceptualnej, layoutu gry komputerowej, druku wielkoformatowego.

Nikomu nie narzucamy stylu i tematów w jakich ma tworzyć. Zapewniamy fachową pomoc i wsparcie w czasie zajęć. Zawsze chętnie doradzimy i udzielimy korekty. Podpowiemy gdzie najlepiej jest szukać inspiracji do tworzenia.


KTO POPROWADZI KURS?

Kurs będzie prowadzony przez Patrycję Szczerbaniewicz, absolwentkę kierunku GRAFIKA (specjalizacja grafika użytkowa) na Instytucie Sztuk Pięknych AJD w Częstochowie. Grafiką cyfrową zajmuje się od 10 lat, za swoje prace otrzymała wiele wyróżnień i nagród. Przez lata wykreowała swój własny, rozpoznawalny styl zarówno w projektowaniu jak i grafice cyfrowej. W swoich pracach lubi łączyć techniki tradycyjne z tymi typowo cyfrowymi.


WYBRANE PRACE

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress